Vacancy Deactivated

Kiertäviä lähihoitajia

Useille paikkakunnille

Me attendolaiset teemme hyvää työtä toisiamme kannustaen ja asukkaitamme arvostaen. Me osaamme ja me kehitymme vieläkin paremmiksi. Vahvistamme joukkojamme ja etsimme uudeksi työkaveriksemme kiertävää lähihoitajaa tekemään työtä eri hoivakodeissamme. Lähetä hakemuksesi mahdollisimman pian!

Tehtävän kuvaus:

Tehtäväsi on toimia kiertävänä lähihoitajana nimetyn alueesi toimipisteissä. Olet aina siellä missä tarve on sillä hetkellä suurin. Työsi on liikkuvaa ja vaihtelevaa ja tueksesi saat mukavan sekä osaavan tiimin. Tarjoamme kouluttautumismahdollisuuksia, liikkuvan työn lisän sekä moninaiset henkilöstöedut. Meillä pääset työskentelemään nykyaikaisissa tiloissa, jotka on rakennettu palvelemaan laadukkaan hoivatyön tarpeita.

Tehtäviä on avoinna seuraavilla alueilla:

Pohjois-Suomi

  • Rovaniemi-Oulu
  • Meri-Lappi

Itä- ja Keski-Suomi

  • Kuopio
  • Lappeenranta
  • Jyväskylä

Satakunta ja Varsinais-Suomi

  • Turun alue
  • Porin alue
  • Vakka-Suomi
  • Kankaanpää

PK-seutu, Länsi-Uusimaa ja Kymenlaakso

  • PK-seutu ja kehyskunnat
  • Kymenlaakso
  • Läntinen Uusimaa

Häme, Pirkanmaa ja Pohjanmaa

  • Lahti
  • Hämeenlinna
  • Tampere
  • Seinäjoki
  • Vaasa

Odotamme sinulta:

Odotamme sinulta sosiaali- ja terveysalan perustutkintoa (lähihoitaja tai vastaava), aitoa kiinnostusta ja kokemusta työskentelystä ikäihmisten kanssa, hyviä sosiaalisia taitoja sekä iloista, reipasta ja sitoutunutta työasennetta. Olet joustava, oma-aloitteinen ja haluat oppia uutta. Lisäksi edellytämme, että työntekijällä on tartuntatautilain 48 §:n tarkoittama rokotussuoja asiakkaiden ja potilaiden suojaamiseksi koko työsuhteen voimassaoloajan.

Heräsikö kysymyksiä? Kerromme mielellämme lisää!

Rovaniemi ja Meri-Lappi
Palvelupäällikkö Marja Kehus, marja.kehus@attendo.fi

Oulu
Palvelupäällikkö Minna Kokko, minna.kokko@attendo.fi

Kuopio ja Jyväskylä
Palvelupäällikkö Anneli Parviainen, anneli.parviainen@attendo.fi

Lappeenranta
Palvelupäällikkö Anu Väänänen, anu.vaananen@attendo.fi

Satakunta
Palvelupäällikkö Teemu Peltomäki, teemu.peltomaki@attendo.fi

Varsinais-Suomi
Palvelupäällikkö Raija Poutiainen, raija.poutiainen@attendo.fi

PK-seutu ja Länsi-Uusimaa
Palvelupäällikkö Satu Remander-Hagman, satu.remander-hagman@attendo.fi

Kymenlaakso
Palvelupäällikkö Kirsi Kruuse, kirsi.kruuse@attendo.fi

Lahti ja Hämeenlinna
Palvelupäällikkö Marita Kekkonen, marita.kekkonen@attendo.fi

Tampere
Palvelupäällikkö Katri Vuorensyrjä, katri.vuorensyrja@attendo.fi

Seinäjoki ja Vaasa
Palvelupäällikkö Anna Rantala, anna.rantala@attendo.fi

Lähetä hakemuksesi mahdollisimman pian osoitteessa: https://rekry.attendo.fi/ ja liitä mukaan ansioluettelosi. Valitsethan hakulomakkeessa alueen, jolta voimme tarjota sinulle töitä.

Attendo on Suomen johtava yksityinen hoivapalveluiden tuottaja. Olemme edelläkävijä asumispalveluiden tuottamisessa ikäihmisille, vammaisille ja kehitysvammaisille ihmisille sekä mielenterveyskuntoutujille. Lisäksi tarjoamme lastensuojelupalveluita kunnille. Olemme joustava ja kannustava työnantaja, jonka yrityskulttuurin määrittävät arvomme osaaminen, sitoutuminen ja välittäminen.

Yhteystiedot