Vacancy Deactivated

Kiertäviä sairaanhoitajia

Useille alueille

Me attendolaiset teemme hyvää työtä toisiamme kannustaen ja asukkaitamme arvostaen. Me osaamme ja me kehitymme vieläkin paremmiksi. Vahvistamme joukkojamme ja etsimme uudeksi työkaveriksemme kiertävää sairaanhoitajaa tekemään työtä eri hoivakodeissamme.

Tarjoamme sinulle erinomaisen reilut työsuhteen ehdot, jotka ylittävät yksityisen sosiaalipalvelualan työehtosopimuksen tason. Palkkaus on neuvoteltavissa ja saat liikkuvan työn lisän (matkakorvaukset, päivärahat ja tarvittaessa majoituskustannukset Attendon käytänteiden mukaisesti).

Tehtävän kuvaus:

Tehtäväsi on toimia kiertävänä sairaanhoitajana nimetyn alueesi toimipisteissä. Tarjoamme sinulle liikkuvan ja vaihtelevan työn mukavassa ja modernissa työympäristössä. Olet aina siellä missä tarve on sillä hetkellä suurin. Työsi on liikkuvaa ja vaihtelevaa ja tueksesi saat mukavan sekä osaavan tiimin. Vastuullisten ja itsenäisten työtehtävien lisäksi tarjoamme etenemismahdollisuuksia ja moninaiset henkilöedut. Meillä pääset työskentelemään nykyaikaisissa tiloissa, jotka on rakennettu palvelemaan laadukkaan hoivatyön tarpeita.

Etsimme kiertäviä sairaanhoitajia seuraaville alueille:

Pohjois-Suomi
- Rovaniemi
- Oulu
- Meri-Lappi

Itä- ja Keski-Suomi
- Kuopio
- Lappeenranta
- Jyväskylä

Satakunta ja Varsinais-Suomi
- Turun alue
- Porin alue

PK-seutu, Länsi-Uusimaa ja Kymenlaakso
- Pääkaupunkiseutu ja kehyskunnat
- Raasepori

Häme, Pirkanmaa ja Pohjanmaa
- Lahti
- Hämeenlinna
- Tampere
- Seinäjoki
- Vaasa

Odotamme sinulta:

Odotamme sinulta sairaanhoitajan tutkintoa, aitoa kiinnostusta ja kokemusta työskentelystä ikäihmisten kanssa, hyviä sosiaalisia taitoja sekä iloista, reipasta ja sitoutunutta työasennetta. Olet joustava, oma-aloitteinen ja haluat oppia uutta. Lisäksi edellytämme, että työntekijällä on tartuntatautilain 48 §:n tarkoittama rokotussuoja asiakkaiden ja potilaiden suojaamiseksi koko työsuhteen voimassaoloajan.

Heräsikö kysymyksiä? Ota rohkeasti yhteyttä!

Rovaniemi ja Meri-Lappi
Palvelupäällikkö Marja Kehus, marja.kehus@attendo.fi

Oulu
Palvelupäällikkö Minna Kokko, minna.kokko@attendo.fi

Kuopio ja Jyväskylä
Palvelupäällikkö Anneli Parviainen, anneli.parviainen@attendo.fi

Lappeenranta
Palvelupäällikkö Anu Väänänen, anu.vaananen@attendo.fi

Satakunta
Palvelupäällikkö Teemu Peltomäki, teemu.peltomaki@attendo.fi

Varsinais-Suomi
Palvelupäällikkö Raija Poutiainen, raija.poutiainen@attendo.fi

PK-seutu ja Länsi-Uusimaa
Palvelupäällikkö Satu Remander-Hagman, satu.remander-hagman@attendo.fi

Kymenlaakso
Palvelupäällikkö Kirsi Kruuse, kirsi.kruuse@attendo.fi

Lahti ja Hämeenlinna
Palvelupäällikkö Marita Kekkonen, marita.kekkonen@attendo.fi

Tampere
Palvelupäällikkö Katri Vuorensyrjä, katri.vuorensyrja@attendo.fi

Seinäjoki ja Vaasa
Palvelupäällikkö Anna Rantala, anna.rantala@attendo.fi

Lähetä hakemuksesi mahdollisimman pian osoitteessa: https://rekry.attendo.fi/ ja liitä mukaan ansioluettelosi. Valitsethan hakulomakkeessa alueen, jolta voimme tarjota sinulle töitä.

Attendo on Suomen johtava yksityinen hoivapalveluiden tuottaja. Olemme edelläkävijä asumispalveluiden tuottamisessa ikäihmisille, vammaisille ja kehitysvammaisille ihmisille sekä mielenterveyskuntoutujille. Lisäksi tarjoamme lastensuojelupalveluita kunnille. Olemme joustava ja kannustava työnantaja, jonka yrityskulttuurin määrittävät arvomme osaaminen, sitoutuminen ja välittäminen.

Yhteystiedot